Κυριακή - 19 Νοεμβρίου 2017
Sunday 16 April 2017 - 11:17

Η ελπίδα της Μπαρτσελόνα ακούει στο όνομα Μέσι!

Ο Λιονέλ Μέσι έφτασε τα 498 τέρματα με την Μπαρτσελόνα χάρη σε ακόμα δύο που πέτυχε με αντίπαλο τη Ρεάλ Σοθιεδάδ και οι "μπαουγκράνα" παραμένουν στη μάχη τίτλου στην Ισπανία.

Αίθουσα Σύνταξης

Δύο γκολ του Λιονέλ Μέσι κράτησαν την Μπαρτσελόνα στη μάχη του τίτλου, μετά από τη νίκη με 3-2 επί της Ρεάλ Σοθιεδάδ στο "Καμπ Νόου" για την 31η αγωνιστική της Primera Division.

Ο Αργεντινός επιθετικός έφτασε τα 29 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα, ωστόσο οι Καταλανοί τα... χρειάστηκαν, αφού ένα αυτογκόλ του Σαμουέλ Ουμτιτί έβαλε τους Βάσκους ξανά στο παιχνίδι. Ο Πάκο Αλκάθερ φρόντισε να ανακτήσει τη διαφορά δύο τερμάτων υπέρ των "μπλαουγκράνα" στο 42', ωστόσο στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου ο Τσάμπι Πριέτο μείωσε σε 3-2.

Τα αμυντικά προβλήματα της Μπαρτσελόνα δεν διορθώθηκαν στο 2ο ημίχρονο, ωστόσο παρά τις τελικές προσπάθειες, η ομάδα του Εουσέμπιο Σακριστάν απέτυχε να βρει το γκολ που θα "πάγωνε" το γήπεδο και συνάμα τις ελπίδες τίτλου των γηπεδούχων.