Σάββατο - 16 Δεκεμβρίου 2017
Monday 20 November 2017 - 22:04

Τέλος στο αήττητο για τον Ατρόμητο

Ο ΠΑΟΚ είχε τις ευκαιρίες αλλά και τον 12ο παίκτη, τον διαιτητή που σε ένα κομβικό σημείο έδωσε το πέναλτι μαμούθ και έβαλε τον ΠΑΟΚ στο παιχνίδι.

Παναγιώτης Φάκος

Μπορεί ο ΠΑΟΚ να είχε τις ευκαιρίες όμως ο Ατρόμητος ήταν εκείνος που βρήκε πρώτος δίχτυα με μία μόλις ευκαιρία στο πρώτο μέρος.

Ο Παπάπετρου είπε να δώσει μια χείρα βοηθείας στον ΠΑΟΚ που ήταν απογοητευτικά άστοχος και έδωσε ένα πέναλτι από άλλο πλανήτη και έδωσε την ευκαιρία στον ΠΑΟΚ να φέρει το ματς στα ίσια ένα λεπτό πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ ήταν σαφέστατα πιο αποτελεσματικός αφού είχε φύγει το άγχος και κατάφερε μετά από πολλές ευκαιρίες να κάνει την ανατροπή ζωής με μια καραμπόλα βγαλμένη από μπιλιάρδο στο 73' με τον Κάμπος.

Επίσης λάθη έκανε και ο βοηθός που σε μια φάση του Ούμπιδες που ήταν ένα κλικ για το 0-2 ο Σίπκας έδωσε ανύπαρκτο οφσάιντ. Ακόμα για να είμαστε και δίκαιοι ο Σίπκας έδωσε ανύπαρκτο οφσάιντ και στον Πρίγιοβιτς σε τετ-α-τετ όταν το σκορ ήταν στο 2-1.

Πλέον ο Ατρόμητος σταματά το αήττητο σερί του στην Τούμπα και ο Γιαννιώτης έσπασε το ανέπαφο της εστίας του αλλά εντυπωσίασε ξανά!

Ο ΠΑΟΚ πλέον με αυτό το τρίποντο έπιασε ξανά κορυφή παρέα με την ΑΕΚ!