Sunday, 20 August 2017 04:18

Τεσσάρα στην ΑΕΛ ο Ολυμπιακός αλλά έχει προβλήματα πανικού

Περίπατο εκανε ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κόντρα στην ΑΕΛ με τεσσάρα.

Παναγιώτης Φάκος

Μπορεί να κέρδισε με 4-1 ο Ολυμπιακός με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φορτουνη αλλά για τρίτο συνεχόμενο ματς παρουσίασε πανικό και ολιγωρία στην άμυνα μετά από το γκολ που δέχτηκε.

Μπορεί να έκανε μεγάλο rotation ο Χασι ενόψει της ρεβάνς με την Ριεκα αλλάζοντας 8 βασικούς, αλλά το πρόβλημα πανικού στην άμυνα όταν ο Ολυμπιακός δεχτεί γκολ παραμένει.

Αφού δέχτηκε το γκολ από την ΑΕΛ και μείωσε σε 2-1, οι "ερυθρόλευκοι" για ένα 5λεπτο ζούσαν σε ένα πανικό και λίγο έλειψε να δεχτεί και την ισοφαρίσει.

Παρ'όλα αυτά ο Ολυμπιακός είναι ομάδα που μπορεί μέσα σε 10 λεπτά να σου κάνει τη ζημιά, όπως και έκανε σήμερα.

Ο Χασι για άλλη μία φορά δικαιώθηκε για το ότι δεν υπολογίζει στον Ανσαριφαρντ καθως ο Ιρανός πήρε τα πάνω του μόνο στο τελευταίο 25λεπτο και για 65 λεπτά ήταν άφαντος. Ναι μεν έβαλε γκολ και έδωσε και την ασίστ στο δευτερο γκολ του Φορτουνη αλλά πρέπει να βρει την αυτοπεποίθηση που του λείπει.

Μπάλα ξέρει, απλά πρέπει να βρει τα πατήματα του και να αποδείξει στον Χασι οτι μπορεί. Πάντως μέχρι τώρα λογικά ο Χασι δεν στηρίζεται πάνω του.

Έχει χρόνο πάντως μπροστά του να διορθώσει πράγματα ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα, αλλά στην Ευρώπη αυτά δεν συγχωρούνται.