Παρασκευή - 18 Αυγούστου 2017

ΣΠΟΡ

Σκληροτράχηλη αποδείχτηκε η ΑΕΚ κόντρα στην Κλάμπ Μπριζ κρατώντας το 0-0 ακόμα και με 10 παίκτες.

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα με 2-3 απο την Αθλετικ Μπιλμπάο μέσα σε 10 λεπτά.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε 2-0 της Αθλέτικ Μπιλμπάο, σκορπίζοντας ενθουσιασμό στη Λεωφόρο, όμως έμεινε από δυνάμεις και οι Βάσκοι το εκμεταλλεύτηκαν, πετυχαίνοντας σε έξι λεπτά την ολική ανατροπή (3-2).

Ο Δικέφαλος λαχτάρισε αλλά κέρδισε την Έστερσουντ με 3-1.

Η Ριέκα κόντρα στη ροή του αγώνα προηγήθηκε στο 42' με τον Έμπερ! - Η είσοδος του Φορτούνη στο 65' έφερε τα πάνω κάτω καθώς στο 66' έδωσε την ασίστ στον Οφόε για το 1-1 και στο 93' από το δικό του φάουλ ο Ρομαό με κεφαλιά πέτυχε το 2-1 σε μια απίστευτη ανατροπή! - Δείτε σε βίντεο τα γκολ του αγώνα.

Ο Ολυμπιακός μετά την Παρτίζαν θέλει να «τελειώσει» από το πρώτο ματς και την Ριέκα προκειμένου να κάνει το αποφασιστικό βήμα για την επιστροφή του στους ομίλους του Champions League.

Οι «πράσινοι» δίνουν 1,3 εκατ. ευρώ για το 50% των δικαιωμάτων του παίκτη.

Έτοιμος να δέσει στο λιμάνι είναι ο Ούρος Τζουρτζεβιτς αφού τα Σερβικά δημοσιεύματα τον θεωρούν δεδομένο στον Ολυμπιακό.

Τελικά φαίνεται πως το πείσμα των "Κιτρινομαυρων" για την επιστροφή του Σέρχιο Αραούχο εν τέλει έπιασε τόπο.

Όταν ακόμα υπήρχαν εφημερίδες, πριν δηλαδή ενσκύψουν στα ΜΜΕ τα "καρμπόν" που επέβαλαν οι "νταβατζήδες" με μπιστικούς, όπως ο Ψυχάρης, ο Κύρτσος, οι Μπομπολήθρες της Αττικής Οδού και λοιποί, γινόταν μάχη για τις "αποκλειστικότητες".

Τέλος δεν έχει το σαφάρι για που έχει ξεκινήσει η Παρί Σεν Ζερμέν αυτό το καλοκαίρι. Μετά την μεγαλύτερη μεταγραφή στα χρονικά με 222 εκατ. ευρώ για τον Νεϊμάρ, τώρα χτυπά και Εμπαμπέ.

Ο 24χρονος πρώην τερματοφύλακας του Άρη, Σωκράτης Διούδης θα είναι παίκτης του Παναθηναϊκού και επίσημα πλέον όπως ανακοίνωσε η ΠΑΕ μέσα από Instagram.